Click
Chat
 
Du kan vedhæfte PDF, JPG, PNG, DOC(X), XLS(X) og TXT-filer. Klik på ikonet, vælg fil og vent til upload er færdig før du indsender eller uploader endnu en fil.
60
Vedhæft Send
DANMARKS STØRSTE INVESTORSITE MED DEBAT, CHAT OG NYHEDER

NEC fra Hegnar


46924 MaxProfit 3/10 2011 07:25
0
Oversigt

Planen er at undertegnede tar skriveriene, mens ikkeregistrert er den som koordinerer.

Håper at vi to sammen kan representere en viss troverdighet.

Jeg kommer med et innlegg i morgen (søndag) med instrukser. Nå er det helg og andre ting skal gjøres.

I morgen sender jeg også en mail til Dennis.

Dette hadde jeg ikke vært med på, dersom ikke "ikkeregistrert" hadde vært pro-motor.

Faktisk mener jeg selv at, dersom ikke det oppnås en aksjonærvennlig løsning, er worst case, jfr. konkurs, en langt bedre løsning enn en total og massiv utvanning.

Skifergassmarkedet innstiller seg mot 12. des. i år. Og jeg mener oppriktig at alt tyder på at DEC følger plan, jf. regulations allerede ute før planlagt.

Etter deadline og en formalisering, les utstedelse av tillatelser, vil acres til div. skifergassaktører ha en helt annen og interesse ved at risiko er tatt bort. Acreprisene vil stige automatisk, også NECs acres.

Faktisk vil acreprisene stige, jo lenger tid som medgår, og prosessen manifisteres. Naturligvis mest den dag det blir legalt med HVHF, basert på DECs retningslinjer og regelverk.

En konkursbegjæring og prosess vil TA tid. Og man kommer garantert på neste siden av dette år.

Bondholders skal ha innfidd sin del på rundt 80-90 mill USD (avhengig av renter).

Multipliser NECs acres med selv en brøkdel av markedsverdi, så vil man se at aksjonærene rent teoretsik vil få en del tilbake. Også etter at bondholders har fått sin andel.

Det blir ikke rett frem med denne prosessen, men selskapet bør kjenne til det mandat og beveggrunner småaksjonærene styrer etter.

Hovedutfordringen blir hvordan holde liv i selskapet ved å tilføre resurser, mens man på den annen side skal beskytte seg mot angrep fra bondholders. Selskapet kan deretter enten selges på rot, eller basert på assets.

Så har man naturligvis den løsingen som alle håper på, umiddelbart salg av assets, men den muligheten inngår i drømmeverden p.t. Undere har skjedd tidligere, og vi vet ikke hvor ivrige selskapet er for å selge, så dette må vi få klarlagt.

Etter å ha snakket litt med folk rundt omkring, finner jeg ut at bildet er sammensatt. Men hva som utkystalliserer seg, er et samhold og interesse av å sikre småaksjonærene. Som også blir enkelte av de stor aksjonærenes interesser. Det gjelder å koordinere og styre energien mot selskapet og dens ledelse.

God helg!

Mvh
gunnarius



TRÅDOVERSIGT

46924 NEC fra Hegnar
3/10 07:25 MaxProfit 0