Click
Chat
 
Du kan vedhæfte PDF, JPG, PNG, DOC(X), XLS(X) og TXT-filer. Klik på ikonet, vælg fil og vent til upload er færdig før du indsender eller uploader endnu en fil.
60
Vedhæft Send
DANMARKS STØRSTE INVESTORSITE MED DEBAT, CHAT OG NYHEDER
1/4 16:13
af ProInvestorNEWS
VÅR ENERGI: Danske Bank kutter kursmålet til NOK 40 (45), gjentar kjøp.
3/4 10:27
af Rasbom
BlueNord: Er der en som ved hvornår udbyttet fra BlueNord bliver udbetalt.
8/4 11:46
af ProInvestorNEWS
Goldman Sachs ser olieprisen dykke under 40 dollar i yderste tilfælde (link)
8/4 15:34
af Urban
Europa-Kommissionen er klar til at forhandle om storindkøb af flydende naturgas, LNG, i USA. Det siger en talsmand for Europa-Kommissionen.»Vi ønsker at udfase russisk LNG-gas. Det kan vi samarbejde med USA om. Men vi samarbejder også med andre leverandører,« siger talsmanden for Europa-Kommissionen.(link)
8/4 15:45
af radar24
Håber da de også taler Canada for at lave en aftale. Presset må stige på Quebec !!!
11/4 06:10
af ProInvestorNEWS
Drill, baby, drill doesn’t work at $50-a-barrel (link)
11/4 09:32
af Urban
"Vi skal altså købe meget mere gas fra USA – ikke mindst i år, hvilket har den heldige sidegevinst, at Trump hurtigt kan se resultater. Sidste år købte EU amerikansk naturgas for omkring 15 milliarder euro svarende til godt 112 milliarder kroner".(link)
14/4 12:47
af ProInvestorNEWS
Goldman Sachs advarer om stort olieoverskud i år og næste år (link)
Nyeste Først - Ældste Først   Side 30/30